Новини

ЦІКАВЕ ПРО ДАТА-ЦЕНТРИ

Цікаве про дата-центри
Перший дата-центр
Прабатьком сучасних дата-центрів став комп'ютер 1945 року. 
Комп'ютерний центр The Electronic Numerical Integrator and Computer (ENIAC) використовувався військовими для зберігання бойових кодів ядерної зброї, розрахунків траєкторій польоту бомб, прогнозування погоди.
ENIAC схожий на сучасні дата-центри: приміщення, що охороняється, зі стійками для блоків мікросхем, сполучними проводами і резервними системами живлення.
Вага ENIAC - 27 тонн. Витрачено на будівництво - $ 486 804.
В СРСР перша комп'ютерна кімната з'явилася в 1951 році
Комп'ютер, розташований в ній, міг виробляти до 3 тисяч операцій в хвилину - для порівняння, iPhone X може виконувати 600 млрд операцій в секунду. Пристрій складався з 6 тисяч деталей і сильно нагрівався. Інженерам навіть довелося розібрати стелю для охолодження приміщення.
Площа комп'ютерної кімнати становила 60 квадратних метрів.
Перший комерційний дата-центр використовувався для бронювання квитків
У 1953 році менеджер з продажу IBM летів з Лос-Анджелеса в Нью-Йорк. Його сусідом виявився президент авіакомпанії American Airlines.
У той час посадочні талони виписувалися від руки і зберігалися в коробках. При цьому авіакомпанії переживали бурхливе зростання, тому застаріла система зберігання даних приводила до повного безладу.
Випадкова зустріч в літаку привела до відкриття першого комерційного дата-центру для системи бронювання авіаквитків.
Стрибок у розвитку дата-центрів пов'язаний з бумом доткомів
У 1980-х з'являються перші невеликі персональні комп'ютери. Однак справжній ривок у розвитку дата-центрів стався завдяки буму доткомів (компаній, чия бізнес-модель цілком ґрунтується на роботі в рамках мережі Інтернет), коли бізнес масово перевів свої процеси в Інтернет. Для того, щоб забезпечити цілодобову і безперебійну роботу, компанії створювали окремі кімнати з мережевим обладнанням - «серверні».
Найбільший дата-центр в світі знаходиться в Неваді
Його побудувала компанія Switch в 2015 році поряд з заводами Gigafactory, на яких випускаються акумулятори для автомобілів Tesla.
Це перший будинок в складі комплексу дата-центрів «Цитадель» - найбільшого проекту в області зберігання і обробки даних.
Вартість проекту - $ 3 000 000 000. Площа проекту після завершення будівництва 244 футбольних поля.
Найзахищеніший дата-центр знаходиться у Нідерландах
Він знаходиться в ядерному бункері, побудованому в період холодної війни. Бункер складається з чотирьох рівнів над землею і одного підземного, містить безліч тунелів і кімнат. Підземний рівень захищений п'ятиметровим шаром бетонних стін і електромагнітних щитів, розроблених спеціально для військових цілей. Щит захищає електронне обладнання в разі ядерного вибуху.

Тепер дата-центри будують де завгодно
Інженери навчилися будувати дата-центри навіть в непристосованих для цього будівлях. Наприклад, в Барселоні дата-центр побудований в церкві.
На баржі
Стартап Nautilus Data Technologies побудував дата-центр на баржі, яка плаває в 30 км від Сан-Франциско. Корабель використовує холодну воду океану для системи охолодження серверів.
Під водою
У 2016 році Microsoft занурила шафа серверів в герметичному металевому контейнері на дно океану - щоб забезпечити невеликому дата-центру природне охолодження.
Над водою
Один з найдивніших дата-центрів був розташований на морській платформі часів Другої Світової війни. Вона розташовувалася в міжнародних водах і на неї не поширювалася дія законів про авторське право.
3,9 млрд споживачів
До початку 2018 року 51% населення Землі підключений до інтернету. Вони спілкуються з друзями, читають новини, відправляють листи, працюють завдяки великій мережі дата-центрів по всьому світу.
966 млн сайтів в інтернеті, 390 гіпермасштабіруемих (Більше 5000 серверів) дата-центрів у світі
44% дата-центрів розташовані в США.

За матеріалами "DATACENTER MAGAZINE"

© 2016 Gmedia. All Rights Reserved.